Mercedes-Benz triedy S

S trieda pomenováva vozidlá vyššej triedy nemeckého výrobcu Mercedes Benz. Sú to luxusné sedany. Skratka S trieda pochádza z nemeckého slova „Sonderklasse“, čo v preklade znamená špeciálna trieda. Predchodcom tejto triedy bol typový rad W 108/109, ktorý je dodnes označovaný ako „stará S trieda“. V roku 1972 bol vyrobený prvý typový rad 116 triedy S.

Mercedes-Benz trieda S Grand edition
zdroj: topspeed.com

Trieda S je v súčasnosti vyrábaná vo viacerých typových radoch s rôznymi špecifikáciami motorov a rôznymi výkonmi od 150 kW až po 463 kW.

Mercedes Benz triedy S sa vyznačuje vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami.
Dizajn triedy S je nezameniteľný a spája luxus, eleganciu a suverenitu v tej najušľachtilejšej podobe. Interiér je vybavený luxusnými prvkami a ukazuje komfort a pohodlie. Ergonomicky tvarované predné a zadné sedadlá sú potiahnuté kožou, multifunkčný volant je tiež potiahnutý jemnou kožou a môže byť vyrobený na želanie zákazníka aj v kombinácii drevo a koža.

Mercedes Benz triedy S sa vyrába aj v dlhej verzii, ktorá prináša omnoho viac priestoru pre cestujúcich. Dlhá verzia triedy S je predĺžená o 13 centimetrov a poskytuje tak pasažierom vzadu viac priestoru na nohy. Všetky sedadlá vpredu aj vzadu sú vyhrievané. Vonkajšie zadné sedadlá sú elektricky nastaviteľné.

V triede S sú k dispozícii aj dva typy limuzín, ktoré nesú názov S 600 s 12 valcovým motorom a S 600 Pullman Guard. Limuzína S 600 Pullman Guard s dlhým rázvorom je určená pre štátnikov a politikov. Spĺňa tie najvyššie bezpečnostné požiadavky a poskytuje výnimočný komfort a luxus.

Technické parametre

model S 250 CDI

Dĺžka 5096 mm
Šírka 1871 mm
Výška 1479 mm
Rázvor náprav 3165 mm
Celková hmotnosť 1970 kg
Priemerná spotreba paliva 5.7 – 5.8 l/100 km
Max. rýchlosť 240 km/h

Video: